Twoi nauczyciele

Twoi nauczyciele

Fizyka

dr Angelina Sztukowska

Fizyka

Absolwentka Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Fizyka Ogólna. W maju 2018 r. obroniła swoją pracę doktorską z zakresu nauk fizycznych na Wydziale Fizyki UAM dotyczącą termodynamiki cieczy uwięzionych w nanoprzestrzeniach porowatych. Autorka i współautorka publikacji naukowych oraz uczestniczka wielu konferencji m.in.: Zjazdu Fizyków Polskich czy sympozjum Liquids w Lizbonie. Od 2009 roku jest członkinią Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Na co dzień pracuje w szkole, nauczając fizyki, a także na macierzystym Wydziale Fizyki, prowadząc badania naukowe z zakresu fizyki eksperymentalnej. Dzięki wiedzy, doświadczeniu, ale też umiejętnej motywacji jest w stanie nie tylko skutecznie przekazać informacje niezbędne do zdania egzaminu maturalnego czy gimnazjalnego, ale też zaciekawić przedmiotem, który „otacza nas na co dzień!”. Jest zdania, że fizyka jest królową nauk, którą można pokochać przez samodzielne eksperymentowanie. Prywatnie uwielbia podróże i wyprawy rowerowe.

Kacper Wesołowski

Fizyka

Absolwent Wydziału Fizyki oraz Mediów Interaktywnych i Widowisk (specjalność operologiczna w 2017 r.) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nauczyciel o bardzo szerokich zainteresowaniach rozciągających się od sztuki recytatorskiej, przez reżyserię dźwięku po fizykę (ze szczególnym uwzględnieniem akustyki) czy informatykę! Sposób omawianego materiału dopasowuje zawsze do predyspozycji swego Ucznia, niemniej bardzo często wykorzystuje multimedia: prezentacje, filmy czy gry edukacyjne. Nie tylko omówi z Tobą materiał wymagany do sprawdzianu czy egzaminu maturalnego, ale też pokaże, do czego dana gałąź fizyki służy w praktyce – postara się zaszczepić Ci holistyczne postrzeganie rzeczywistości. Co więcej, p. Kacper stawia na partnerską relację z Uczniem – nie będziesz „tym, który nie wie”, ale „tym który może się dowiedzieć!”. Co motywuje go do pracy? „Otwieranie drzwi w głowach Uczniów oraz zapalanie w nich światła”. Zgłębia również edukację alternatywną, szczególnie metodę Montessori. Prywatnie interesuje się działalnością artystyczną z zakresu sztuki nowych mediów, sound artu oraz performansu. Może pomóc Ci na terenie Poznania oraz on-line.

Geografia

dr Michał Augustyniak

Geografia

Mam w życiu kilka pasji. Do najważniejszych należą: geografia, podróże po Polsce i po świecie oraz nauczanie. Połączenie tych dziedzin umożliwiło mi zdobycie tytułu doktora w zakresie dydaktyki geografii. Przez wiele lat pracy na Uniwersytecie Śląskim uczestniczyłem w przygotowaniach do pracy w szkole setek, a raczej nawet ponad tysiąca nauczycieli geografii. Mam także osobiste, wieloletnie doświadczenie w pracy nauczyciela w liceum ogólnokształcącym. Przez wiele lat byłem jurorem Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej. Wielokrotnie byłem delegatem Uniwersytetu Śląskiego na egzamin maturalny oraz instruktorem w programie „Uniwersytet Śląski Maturzystów” przygotowującym do matury. Podróże po pięciu kontynentach i doświadczenia w kształceniu maturzystów oraz olimpijczyków pozwoliły mi napisać programy i podręczniki do nauczania geografii. Zostałem także konsultantem merytorycznym i metodycznym albo redaktorem cudzych podręczników oraz e-podręczników. Nauczam skutecznie, skupiając się głównie na zagadnieniach sprawiających początkowo trudności.

mgr Marcin Bernas

Geografia

Ukończyłem Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku geografia, specjalność hydrologia meteorologia i klimatologia oraz biologię ze specjalnością ekologia i zarządzanie zasobami przyrody. W nauczaniu wykorzystuje spojrzenie holistyczne na środowisko przyrodnicze, co bardzo ułatwianie mi wyjaśnianie zagadnień geograficznych, które mają charakter interdyscyplinarny. Cenie sobie kontakt z młodzieżą, uważam że właściwe relacje i podejście nauczyciela do ucznia to połowa sukcesu edukacyjnego. Staram się być dla ucznia przewodnikiem, wprowadzając go w niezwykły świat geografii, a nie tylko wyrocznią mówiąca jak powinno być. W  pracy często wykorzystuje metody aktywizujące w połączeniu z technikami IT, ponieważ zaangażowanie ucznia w proces dydaktyczny i czerpanie z cyfrowego świata to klucz do udanej i ciekawej lekcji. Jestem autorem publikowanych scenariuszy lekcji, autorskich zajęć terenowych prowadzonych w Przemęckim Parku Krajobrazowym oraz wielu materiałów dydaktycznych. Od kiedy jestem nauczycielem przygotowuje klasy rozszerzające geografie do matury, jestem również egzaminatorem OKE. W wolnym czasie uwielbiam podróżować, szczególnie do miejsc mniej znanych oraz czytać książki podróżnicze i powieści grozy. 

mgr Magdalena Gminska

Geografia

Jestem absolwentką Wydziału Geografii i Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w specjalizacji planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Dyplom uzyskałam w 2002 roku. Jestem nauczycielem dyplomowanym. Mam doświadczenie zawodowe praktycznie na wszystkich szczeblach edukacji od szkoły podstawowej, gdzie jestem  także nauczycielem przyrody i edukacji dla bezpieczeństwa po zajęcia z geografii na poziomie rozszerzonym, gdzie przygotowuję młodzież do matury już od kilkunastu lat. Jestem także egzaminatorem maturalnym OKE. Geografia i turystyka są moją pasją, które próbuję również zaszczepiać u moich Uczniów, chociażby zabierając ich na wędrówki górskie. Na lekcjach moim ulubionym pytaniem jest „dlaczego?” . Każdy problem, każdy proces zachodzący w przestrzeni geograficznej staram się w jasny sposób  wyjaśnić Uczniom przy ich aktywnym udziale. Preferuję systematyczną pracę, konsekwentnie dążąc do naszego wspólnego celu który wcześniej sobie ustalimy. Zawsze mobilizuję Uczniów do podwyższania poprzeczki i do zdobywania tego co wydaje się im niemożliwe. Prywatnie jestem miłośniczką Bieszczad i Bałkanów oraz jazdy na nartach. Uwielbiam długie podróże samochodem.

mgr Agnieszka Maląg

Geografia

W 2005 roku ukończyłam Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 12 lat jestem nauczycielką geografii, przyrody oraz podstaw przedsiębiorczości. W swoim życiu zawodowym kieruję się słowami Konfucjusza, który radził, aby kochać swoją pracę, a wówczas nie przepracuje się ani jednego dnia w życiu. Ta dewiza pozwala mi pracować z wielką satysfakcją i zaangażowaniem oraz osiągać sukcesy. Od kilku lat jestem aktywnym egzaminatorem maturalnym OKE, współpracuję z wydawnictwem edukacyjnym, tworząc testy, scenariusze dla nauczycieli i zeszyty ćwiczeń dla uczniów. Moi uczniowie każdego roku osiągają bardzo dobre wyniki podczas matury z geografii i dostają się na wymarzone studia. Doceniają moją skrupulatność i dążenie do celu. W trakcie zajęć staram się, aby Uczeń zrozumiał zależności jakie występują w środowisku geograficznym, potrafił wyciągać wnioski, a przede wszystkim docenił i pokochał planetę na której żyje. W życiu prywatnym cenię chwile spędzone z dobrą książką podróżniczą lub kryminałem oraz czas, kiedy zwiedzam nowe miejsca i poznaję ciekawych ludzi. Może pomóc Ci na terenie Poznania oraz on-line.

mgr Tomasz Lipski

Geografia

Uzyskał tytuł magistra geografii na specjalności hydrologia, meteorologia i klimatologia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych. W toku swojej długiej kariery pedagogicznej, którą rozpoczął w 2001 roku, pracował zarówno jako nauczyciel gimnazjalny, jak i licealny, zdobywając tytuł nauczyciela mianowanego w 2005 roku. Od 2012 roku jest egzaminatorem OKE w zakresie matury z geografii. W toku zajęć stara się w jak najbardziej przystępny sposób przekazać swoją ogromną wiedzę z zakresu nauk geograficznych. Jednocześnie jego wieloletnie doświadczenie pozwala wskazać Kursantom rzeczy najważniejsze z punktu widzenia matury rozszerzonej, ale też egzaminu gimnazjalnego. W wolnych chwilach oddaje się wielu zainteresowaniom, wśród których znajdują się archeologia czy fotografia. Wykonał ponad trzysta skoków spadochronowych. Uprawia też naziemne dyscypliny sportu: kolarstwo szosowe i górskie.

mgr Martyna Olkowska

Geografia

Studiowała na uczelni, na której jednym z wykładowców był Tomasz z Akwinu – Università degli Studi Federico II w Neapolu, na wydziale Dipartimento di Scienze della Terra, a tytuł magistra zdobyła na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych. Do matury z geografii na poziomie rozszerzonym przygotowuje od 2003 roku, a od 2008 roku uczy w jednym z najbardziej renomowanych poznańskich liceów, także w klasach IB przygotowujących do matury międzynarodowej. Wychowała i doprowadziła do sukcesów licznych finalistów i laureatów Olimpiady Geograficznej. Zajęcia prowadzi z iście włoskim temperamentem, starając się zarazić swoją ogromną pasją Uczniów, jednocześnie przekazując ogromną dawkę wiedzy, która będzie niezbędna przy rozwiązywaniu arkusza maturalnego. Jej wielką pasją są podróże, także pod żaglami. Kiedy ma więcej wolnego czasu, co zdarza się rzadko, wędruje po słonecznej Italii. Absolutnie nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki espresso!

Matematyka

mgr Zbyszko Andrzejewski

Matematyka

Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej, gdzie w 2006 r. zdobył tytuł magistra na Wydziale Maszyn Roboczych i Transportu. Podjął także studia doktoranckie na swej Alma Mater w Laboratorium Silników Spalinowych. Korepetycji z matematyki – od szkoły podstawowej do matury na poziomie rozszerzonym – udziela od 2004 roku. Zajęcia z nim cechują się przede wszystkim wykorzystywaniem wiedzy  teoretycznej w praktyce. Jego zdaniem, nie chodzi o to abyś tylko znał matematyczne formułki na pamięć, ale abyś umiał stosować je w praktyce, przy liczeniu zadań – nie ważne czy chodzisz do szkoły podstawowej czy przygotowujesz się do matury. Zasada zawsze jest taka sama – zadania, zadania i jeszcze raz zadania. Poza tym, ma świadomość, że do poprawnego rozwiązania wiedzie czasami klika ścieżek – zawsze stara się je Tobie pokazać. Poza tym, pan Zbyszko stara się również jak najszybciej skracać dystans, możesz być zatem pewny, że szybko przejdziecie na Ty. Prywatnie interesuje się motoryzacją i architekturą,  a w wolnym czasie jeździ na rolkach, chodzi na basen i grywa w siatkówkę.  Często podróżuje –  zwykle do Hiszpanii.

mgr Dominika Banach-Tułacz

Matematyka

Absolwentka studiów I oraz II stopnia na Wydziale Budownictwa Politechniki Poznańskiej. Interesuje się matematyką od III klasy szkoły podstawowej i trwa przy swojej wielkiej pasji do dnia dzisiejszego. Pomimo młodego wieku, ze sporymi sukcesami przygotowuje indywidualnie do egzaminu gimnazjalnego i matury. Nie wyobraża sobie innych relacji z Uczniem niż partnerskie. Uważa, że podstawą nauki matematyki jest zrozumienie zagadnienia zarówno w teorii, jak i w praktyce. Kładzie nacisk, na uporządkowane rozwiązywanie zadań co później jest bardzo przydatne na egzaminach. Stara się, aby już po pierwszych zajęciach Uczeń poczuł się pewniej i lepiej w zmaganiach z matematyką. Prywatnie – wielka miłośniczka muzyki, która grała na saksofonie w orkiestrze.

mgr Tomasz Fellenberg

Matematyka

W 2004 roku zdobył tytuł magistra matematyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od tego samego roku jest również nauczycielem tego przedmiotu, a dwa lata później zaczął przygotowywać swych Uczniów indywidualnie do matury. Natomiast od 2012 roku posiada uprawnienia egzaminatora OKE w zakresie egzaminu maturalnego z matematyki. Stara się tłumaczyć zagadnienia matematyczne w sposób jasny, zrozumiały, przyjazny każdemu – nawet humaniście. Jego zajęcia uczą  myślenia matematycznego oraz poszerzają i ugruntowują wiedzę w tej dziedzinie. Stawia duży nacisk na rozwiązywanie zadań i jak najbardziej praktyczne przygotowanie swych Kursantów do ich rozwiązywania na arkuszu maturalnym. Wychodzi z założenia, że podstawą zrozumienia Królowej Nauk jest systematyczna praca, do której bardzo skutecznie potrafi motywować. W wolnym czasie uprawia bieganie, a od niedawna prowadzi bloga na ten temat. Oprócz tego pasjonuje się wszystkim co wiążę się z nowoczesnymi technologiami.

dr Karol Gierszewski

Matematyka

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wydziale Matematyki i Informatyki. Swoją wiedzę matematyczną w toku studiów magisterskich pogłębiał również w latach 2008-2009 na Università degli Studi w Genui we Włoszech. W 2014 roku ukończył studia doktoranckie w swej macierzystej szkole wyższej. Obecnie pełni obowiązki wykładowcy na tejże Uczelni. Uczestnik kilkunastu konferencji naukowych organizowanych przez m.in. Uniwersytet Jagielloński czy University of Oxford. Od 2009 roku ze sporymi sukcesami przygotowuje indywidualnie Uczniów do matury z Królowej Nauk na obu poziomach rozszerzenia. Prowadząc zajęcia, zdecydowanie przedkłada praktykę nad teorię, co sprawia, że jego Uczniowie uczą się matematyki przede wszystkim poprzez rozwiązywanie zadań. Zachęca ich do samodzielnego szukania nieszablonowych rozwiązań problemów matematycznych. Ma ogromne pokłady cierpliwości. Dzięki swemu doświadczeniu jest w stanie wytłumaczyć każdy problem, z jakim przyjdzie mierzyć się jego uczniom. Prywatnie lubi fantastykę – nie tylko naukową.

mgr Karol Jankowski

Matematyka

Absolwent Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu na kierunku Matematyka z przygotowaniem pedagogicznym. W latach 2005-2013 odbył studia podyplomowe oraz liczne kursy doskonalące dla nauczycieli min.: z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Swoją karierę pedagogiczną rozpoczął w 2005 roku osiągając w jej toku niemałe sukcesy, co zaowocowało zdobyciem stopnia nauczyciela mianowanego w 2013 roku. Doświadczenie pracy w szkole potrafi przenieść na grunt zajęć indywidualnych. Potrafi szybko zdiagnozować przyczynę trudności Ucznia i udzielić pomocy w nadrobieniu luk w wiedzy i umiejętnościach matematycznych, które często mają źródło we wcześniejszych etapach edukacji. Swoim Podopiecznym przekaże przede wszystkim taką wiedzę, która będzie im przydatna przy rozwiązywaniu arkusza maturalnego, ale też wskaże na takie miejsca, które tylko z pozoru wydają się łatwe. Uważa, że podstawą zrozumienia matematyki jest dobra motywacja i systematyczna praca Ucznia. Prywatnie posiada wiele zainteresowań. Lubi grać w piłkę siatkową, przeczytać dobrą książkę, spędzać czas na łonie przyrody. Może pomóc Ci na terenie Poznania oraz on-line.

mgr Marta Kobierska

Matematyka

W 2015 r. zdobyła tytuł magistra matematyki na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu ze specjalnością nauczycielską. Swoją karierę pedagogiczną rozpoczęła jeszcze w toku studiów. Pracuje w jednym z najlepszych zespołów szkół na terenie Poznania, regularnie znajdującym się w czołówce rankingu czasopisma „Perspektywy”. W 2016 r. zdobyła tytuł zawodowy nauczyciela kontraktowego, a obecnie jest już nauczycielem mianowanym. W toku swej pracy prowadziła – ze sporym powodzeniem! – zajęcia zarówno na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum, jak i szkoły średniej. Uczniowie przez nią przygotowywani osiągali wyniki na egzaminie gimnazjalnym czy maturze (na obu poziomach rozszerzenia!) zdecydowanie lepsze od średnich dla woj. wielkopolskiego i naszego kraju. Osiągali też sukcesy w Wojewódzkich Konkursach Matematycznych. Jak wyglądają zajęcia z nią? Są prowadzone w taki sposób, aby przede wszystkim Cię aktywizować, ale też dostosować tempo ich prowadzenia do Twoich potrzeb i możliwości. Pani Marta stawia przede wszystkim na rozwiązywanie zadań, przed którym jednak zawsze – z anielską cierpliwością – będzie tłumaczyła Ci teorię. Zawsze jednak stara się maksymalnie dostosować swoje zajęcia do Ciebie. Prywatnie wielka fanka gotowania – najlepiej przy dźwiękach naprawdę dobrej muzyki! Może pomóc Ci na terenie Poznania oraz on-line.

mgr Dariusz Lipiec

Matematyka

Od ponad 30 lat udziela korepetycji z matematyki. Najpierw swoim koleżankom i kolegom na studiach, później także innym zainteresowanym. Cechą podstawową jego zajęć jest indywidualne podejście do każdego ucznia oraz pełna wzajemnego szacunku relacja korepetytor – uczeń. Matematyka wymaga systematycznego podnoszenia umiejętności. Przeskoczenie jakiegoś elementu powoduje, że dalszy etap nauki staje się niezrozumiały. Pracując więc z uczniem nie tylko tłumaczy bieżące problemy czy zadania, ale przede wszystkim buduje solidną bazę, by wszystkie omawiane kwestie stawały się jasne i logicznie wynikały z posiadanej wiedzy. Prowadzi głównie korepetycje on-line wykorzystując komunikatory internetowe oraz ogólnodostępne, interaktywne tablice. Wykorzystywane narzędzia są bezpłatne i intuicyjne. Specjalista od ekonometrii. Pierwsze magisterium zdobył w 1991 roku, dołożył do tego drugi fakultet magisterski z ekonomii i licencjat z informatyki. Od początku kariery zawodowej zajmował się analizami oraz modelami matematycznymi wykorzystywanymi w ekonomii, marketingu i logistyce. Prywatnie lubi historię, zabytki i podróże. W wolnym czasie programuje w Pythonie i C#.

mgr Karol Lisiak

Matematyka

Nauczyciel matematyki w anglojęzycznym liceum w Krakowie oraz lektor języka angielskiego. Absolwent astronomii na University College London. Podczas studiów zgłębił tajniki kosmologii oraz astronomii pozagalaktycznej. Zajmował się metodami badania struktury kosmosu, takimi jak fundamentalna płaszczyzna galaktyk eliptycznych. Zajmuje się popularyzacją astronomii i matematyki wśród młodzieży. Jego zainteresowania to kosmologia, teoria muzyki, filozofia matematyki, historia nauki, podróże po świecie, snowboard i kitesurfing. Gra na gitarze i ukulele. Jego entuzjazm do najpiękniejszej ze sztuk i nauk, jaką jest matematyka, jest zaraźliwy. Oprócz przygotowania ucznia do zaliczenia przedmiotu, stara się zaszczepić pasję do myślenia matematycznego i szczere zainteresować tajemnicami świata liczb, próbując wprowadzić trochę świeżości do monotonii oficjalnego programu nauczania szkolnego i licealnego.

mgr Anna Szewczyk

Matematyka

Zdobyła tytuł magistra matematyki ze specjalnością pedagogiczną na Uniwersytecie Szczecińskim w 1996 roku. W latach 2005-2006 ukończyła kurs kwalifikacyjny z Oligofrenopedagogiki w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Karierę pedagogiczną rozpoczęła w 1995 roku. W 2008 roku ukończyła szkolenie na egzaminatora OKE z zakresu egzaminu gimnazjalnego z części matematyczno-przyrodniczej.  Dwa lata później zdobyła także uprawnienia egzaminatora OKE w zakresie egzaminu maturalnego z matematyki. Przygotowując swoich Uczniów do egzaminów w pierwszej kolejności tłumaczy im zagadnienia teoretyczne danego działu matematyki, a następnie krok po kroku rozwiązuje z nimi kolejne zadania systematycznie podnosząc poprzeczkę. Bez wątpienia wymaga wiele – nie tylko od Uczniów, ale przede wszystkim od siebie co skutkuje tym, że jej zajęcia są doskonale opracowane merytorycznie i uporządkowane. Jako osoba pełna energii, ale też nauczyciel z powołania potrafi swoich Uczniów skutecznie przygotować do matury, a z matematyki zdjąć odium „tego strasznego przedmiotu”. W czasie wolnym uprawia rozliczne sporty min.: jeździ na nartach oraz wędruje po górach. Jej wielką pasją jest również origami.

dr Agnieszka Urbańska – Motyka

Matematyka

Uzyskała tytuł magistra matematyki w 1993 r. w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze. Dzięki nieprzeciętnym zdolnościom w toku studiów w roku 1991 uzyskała stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Swoją dalszą karierę naukową związała z Uniwersytetem Zielonogórskim oraz Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, gdzie w 2004 r. uzyskała tytuł doktora matematyki. Swoją karierę dydaktyczną rozpoczęła w 1994 roku. Od 2008 r. jest czynnym egzaminatorem OKE w ramach egzaminu maturalnego z matematyki, a od 2013 roku pracuje w jednym z najlepszych poznańskich liceów jako nauczyciel kontraktowy. Zajęcia z nią to ogromna dawka wiedzy przekazana w maksymalnie przystępny sposób! To również czas starannie uporządkowany, w którym każde zadanie ma swoje miejsce i sens. Decydując się na zajęcia z panią Agnieszką wybierzesz nauczyciela o anielskiej cierpliwości, który będzie tłumaczył meandry matematyki do skutku. Pamiętaj jednak, że wymaga wiele nie tylko od siebie, ale będzie też wymagała wiele od Ciebie. Czy warto? Prosty przykład – w roku szkolnym 2015/2016 jedna z jej Uczennic zdobyła 98% na maturze podstawowej z matematyki i nie jest ona odosobnionym przypadkiem 🙂 W czasie wolnym lubi przeczytać dobrą książkę oraz uprawiać turystykę rowerową, a dnia nie wyobraża sobie bez małej czarnej z mleczkiem! Jest w stanie pomóc Ci na terenie Poznania oraz w toku lekcji zdalnych (on-line).

Zapisz się na kurs!

535 423 900