Pomagamy!

Pomagamy!

Zosia

Cześć! Jestem Zosia. W lecie 2015 r. mój były pan wyszedł ze mną na spacer. Niestety to nie był zwykły spacer – w pewnym jego momencie zapakował mnie i moją psią koleżankę Wikę do worka i wsadził nas do auta. Dusiłam się i byłam przerażona. Jakiś czas później czułam, że…ktoś mnie rzuca – daleko i mocno. Jak się później dowiedziałem od innych psiaków – razem z Wiką wrzucono mnie do Schroniska przez płot. Bardzo się cieszę, że niczego wtedy nie złamałam…

Tak straciłam dom, swoją rodzinę i wszystko co kochałam do tej pory. Ale trafiłam do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze. Pracują tam dobrzy ludzie – troskliwi i kochający zwierzaki. Bardzo mi pomogli – nakarmili, napoili i dali miejsce w kojcu. Biegając na spacerach z innymi psiakami słyszałam o tym, jak były kopane, bite, przypalane papierosami czy nie leczone przez lata. Słyszałam o topionych i zabijanych na oczach swoich mam szczeniakach… To były smutne szczekania. Cieszyłam się wtedy, że żyję, ale czekałam na Nowy Dom…

Tuż przed Gwiazdką 2015 roku do mojego kojca weszła ona – moja Nowa Pani. Gdy ją zobaczyłam, już wiedziałam, że pójdę z nią do Nowego Domu. Pokochałem ją od pierwszego wejrzenia i szczeknięcia! Teraz, kilka lat po tych traumatycznych chwilach z lata 2015 r. mam Nowy Dom, nową Panią i Pana (nazywam ich Pańciostwem). Czuję się kochana, ważna i potrzebna. Codziennie rano budzę się nie w kojcu, ale w ich łóżku, a w domu mogę robić prawie co chcę. Codziennie chodzimy na spacery, bawimy się, a latem jeździmy na wakacje. Bardzo lubię gonić mewy po plaży. Jestem szczęśliwa!!! Cieszę się, że od końca grudnia 2015 r. zaczęłam swoje nowe życie!

Na czym polega nasza pomoc?

Wiemy, że takich psów jak Zosia jest o wiele, wiele więcej i każdy z nich czeka na Nowy Dom, nową Panią albo Pana. Dlatego, staramy się im pomóc tak jak potrafimy najlepiej i od roku szkolnego 2019/2020 współpracujemy z Miejskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze. Na czym polega nasza pomoc?

Otóż od każdego 1000 zł, który wpłynie z tytułu podpisanych umów z Wami, przekazujemy 5 zł na konto Schroniska. Przelewów na konto Schroniska dokonujemy pod koniec każdego miesiąca w roku szkolnym. Wiemy, że to niewiele wobec skali potrzeb, ale już takie kwoty pozwalają na kupno karmy czy wyposażenia kojców. Także Was zachęcamy do pomagania zwierzakom w potrzebie – naprawdę warto! 

Gdzie znajdziesz swojego Zwierzaka?

Miejskie Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt

ul. Szwajcarska 4 | 65-169 Zielona Góra

+48 784 90 88 90

+48 (68) 323 07 66

schroniskozg@gmail.com

www.schroniskozg.pl

Warto także skontaktować się z:

Stowarzyszenie "Inicjatywa Dla Zwierząt"

pl. Słowiański 17/3 | 65-069 Zielona Góra

+48 784 90 77 92

+48 533 307 455

inicjatywa@idz.org.pl

www.schroniskozg.pl

NIE KUPUJ - ADOPTUJ!!!